Mistrzowie Elbląga

Autor: Przedszkole Jedyneczka

Dla tych przedszkolaków Królewska Gra nie ma tajemnic

2024-06-21 15:11

W Elblągu odbyły się Mistrzostwa Elbląga Lider-Mat Przedszkolaków w Szachach, w których wzięło udział 82 młodych adeptów królewskiej gry z elbląskich przedszkoli.

W kategorii chłopców do lat 7 zwyciężył wychowanek Niepublicznego Przedszkola Ekologiczno-Sportowego Jedyneczka Wiktor Marosz potwierdzając swoje wysokie umiejętności, wygrywając wszystkie pięć partii. Drugie miejsce w tej kategorii zajął również wychowanek Niepublicznego Przedszkola Ekologiczno-Sportowego Jedyneczka Szymon Suszyński.

Dla wielu uczestników był to pierwszy szachowy turniej w życiu

Dzień wcześniej odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Szachach do lat 7. W kategorii chłopców 28 zawodników grało systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Niepubliczne Przedszkole Ekologiczno-Sportowe Jedyneczka godnie reprezentował również Wiktor Marosz zdobywając bardzo wysoką lokatę. Uplasował się na najwyższej pozycji spośród zawodników nie posiadających kategorii szachowej i zdobył po swoim występie V kategorię szachową.